петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 17

Ница не го дава врвот

Лидерот на табелата во Француското фудбалско првенство, тимот на Ница синоќа убедливо го совлада Тулуз и се врати на лидерското место на табелата по 16.коло.

ница

Поврзани вести

Резултати на неделните средби во Лига 1:

Рен – Сент Етиен 2:0,
Олимпик Марсеј – Нанси 3:0 и
Ница – Тулуз 3:0.

Табела: Ница 39 бода, Монако 36, ПСЖ 35, Рен 27, Генгамп 26, Лион 25 (натпревар помалку), Бордо 2

Најчитани вести