четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Никаде без чадор: Утре и задутре повторно дожд

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне и во текот на ноќта со повремени локални врнежи од дожд.

dozd-cador-2

Поврзани вести

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне и во текот на ноќта со повремени локални врнежи од дожд.

Температурата ќе се движи од 9 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со повремени локални врнежи од дожд.

Температурата ќе достигне до 17 степени.

Под влијание на влажен бран утре попладне, во текот на ноќта, како и во четврток ќе има врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2).

Во петок и сабота времето ќе биде претежно стабилно, а од недела повторно ќе има локални врнежи од дожд.

Најчитани вести