вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Никако да престанат малерите на Гомез – нова повреда

gomez

Поврзани вести

Напаѓачот на Фиорентина Марио Гомез се повреди на мечот со Аталанта и ќе паузира три недели, соопшти клубот од Фиренца.

Гомез го одигра целиот натпревар, но во завршницата го повреди бутниот мускул на десната нога.

-Гомез веќе започна со терапија, а новите анализи ќе бидат направени за десет дена. Се очекува да се врати на теренот за три недели, се наведува во соопштението објавено на сајтот на „Виолетовите“.

Гомез се уште чека на првенецот во оваа сезона, а веќе имаше проблеми со повредите откако минатото лето од Баерн Минхен пристигна во Фиренца.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести