вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Никица Јелавиќ е новиот напаѓач на Хал Сити

Хрватскиот интернационалец и сега веќе поранешен напаѓач на Евертон, Никица Јелавиќ веќе е преставен како најнова милионска аквизиција на новајлијата во англиската Премиер лига

Nikica-Jelavic1024_145429k

Поврзани вести

Хрватскиот интернационалец и сега веќе поранешен напаѓач на Евертон, Никица Јелавиќ веќе е преставен како најнова милионска аквизиција на новајлијата во англиската Премиер лига, тимот на Хал Сити.

За да ги осигураат услугите на брзоногиот напаѓач, челниците на Хал мораа да го прифатат побараното обештетување од 6 мил. евра, а во игра е и опцијата Јелавиќ своето деби да го има веќе денеска на дуелот против големиот фаворит за шампионската титула, тимот на Чезли.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести