петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Никој како Новак Ѓоковиќ: Ова видео го разнежни целиот свет

Оваа сјајна компилација од Новак Ѓоковиќ го разнежни целиот свет

novak-dokovic-foto-printskrin_900

Поврзани вести

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ со својата феноменална игра и однесувањето надвор од теренот секојдневно ги освојува срцата на навивачите ширум светот.

На друштвените мрежи се појави емотивна видео снимка на која јасно се гледа како српскиот тенисер се однесува кон најмладите навивачи.

Оваа сјајна компилација од Новак Ѓоковиќ го разнежни целиот свет.

Погледнете…

 

Најчитани вести