сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Никој не го посетува убиецот на Тијана

dragan-djuric500

Поврзани вести

Досега никој не го има посетено Драган Ѓуриќ, убиецот на петнаесетгодишната Тијана. Тој повеќе од месец и половина е во Окружниот затвор во Суботица.

Додека бил на вештачење во Специјалната затворска болница во Белград, Ѓуриќ го посетила само неговата мајка. Октако се вратил во притвор никој не го посетил ниту побарал, освен неговиот адвокат.

– Ѓуриќ е сместен сам во ќелија и нема допир со останатите затвореници. За него има посебен режим на набљудување, тој не комуницира со никого и не ги среќава останатите затвореници, изјавил Рајко Маравиќ, секретар на Вишиот суд во Суботица.

Монструмот е деноноќно под будните очи на стражарите, затоа што сметаат дека е многу опасен.

Маравиќ ги демантирал и гласините дека Ѓуриќ бил нападнат во затворот од страна на други затвореници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести