понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Никој не сака да биде газда на ФК Вардар, ниту Самсоненко

vardar

Поврзани вести

Многу кратко, само неколку секунди траше јавното отварање на понудите за купување на акциите на фудбалскиот клуб Вардар.

Од Комисијата за јавни набавки при Град Скопје потврдија дека на нивната адреса не пристигнала ниту една официјална понуда за откуп на пакетот на акции на ФК Вардар АД.

„Има подигнато една документација, но нема ниту една понуда за откуп на акциите на ФК Вардар АД – Скопје. Констатираме дека јавниот повик е затворен и Град Скопје ќе ги преземе сите потребни активности за продажба на акционерското друштво”, изјавија од Комисијата.

Актуелниот шампион на Македонија и понатаму ќе остане во сопственост на Градот Скопје, а во вода паднаа и сите новинарски шпекулации дека сопственикот на РК Вардар и ЖРК Вардар, бизнисменот Сергеј Самсоненко ќе биде сопственик на најтрофејниот клуб во нашата земја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести