вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 17

„Никол“ ги пустоши бермудските острови

Ураганот „Никол“ ги зафати Бермудските острови, предизвикувајќи поплави и оставајќи без струја над 26. 000 лица, пренесоа американските медиуми.

„Никол“

Поврзани вести

Ураганот „Никол“ е бура од трета категорија и беше придружена од ветрови со брзина од 185 километри на час, кои соборуваа дрвја и носеа покриви од куќите.

Според метеоролозите, ураганските ветрови ќе продолжат и во текот на денот.

Најчитани вести