среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Никола Попоски на средби со граѓаните во реканскиот крај

Попоски и во текот на денот ги продолжува активностите.

n

Поврзани вести

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија” во изборната единица 6, Никола Попоски, денес е во посета на населените места од општината Маврово Ростуше.

Прво, Попоски оствари средба со здравствените работници од Здравствениот дом “Русе Бошковски”во Ростуше, потоа го посети реконструираното Средно општинско училиште “Маврово Ростуше” и оствари средба со градоначалникот Мукрем Мехмеди, во седиштето на општината.

Дополнително, Попоски оствари средби со месното население од селата Битуше, Требиште и Велебрдо, пришто ги посети старата печатница и црквата “Св. Илија” во Битуше и пиеше чај со жителите на Требиште и Велебрдо.

Денешните активности на Попоски продолжуваат со посети на селата Јанче, Аџиевци, Присојница, Скудриње и Жировница.

n1 n2

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести