четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Николиќ: До крајот на годината ќе се изградат 30 километри од Јужен тек

0,,17249730_303,00

Поврзани вести

Томислав Николиќ, претседателот на Србија, оцени дека гасоводот Јужен тек е од огромно значење за државата и со неговата изградба ќе се створи огромна шанса за развој на домашното производството и унапредување на положбата на Србија, како во регионот, така и во Европа.

Николиќ по разговорот со Станислав Владимирович, директор на компанијата „Центрогас“, која е ангажирана за изградба на гасоводот Јужен тек, се изјасни дека реално очекува до крајот на оваа година да бидат изградени првите 30 километри од гасоводот, во чија изградба ќе бидат ангажирани и домашни српски фирми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести