сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Николиќ отпатува во Москва

nikolic

Последни вести

Претседателот на Србија Томислав Николиќ отпатува во дводневна посета на Руската Федерација каде ќе присуствува на „Парадата на победата“ по повод одбележувањето 70 години од победата над фашизмот.

На Парадата на која ќе присуствуваат од триесетина земји од светот, ќе учествуваат и припадници на војската на Србија.

Најчитани вести