петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Николиќ: Србија е подготвена да стане членка на ЕУ

tomislav-nikolic

Последни вести

Претседателот на Србија, Томислав Николќ смета дека неговата земја е на добар пат, патот на реформите што ќе ја претвори во модерна држава, пренесува српскиот весник „Блиц“.

Според зборовите на Николиќ неговата земја е подготвена да стане членка на ЕУ, а можеби и повеќе подготвена од некои земји кои се членки на Унијата.

Србија се надева дека до 2014 година ќе стане дел од европскот семејство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести