петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Николиќ: Србија инсистира на вистина и правда за бомбардирањето на НАТО

tomislav-nikolic

Поврзани вести

Србија е европска земја која со своето културно и историско развивање припаѓа на европската цивилизација, но истовремено настојува на вистината и правдата по секоја цена, истакнал претседателот Томислав Николиќ за време на предавање на Правниот факултет во Белград, посветено на 15-годишнината од почетокот на бомбардирањето на НАТО, пишува денеска српскиот весник „Политика“.

Според Николиќ на 15-годишнината од бомбардирањето на НАТО и 10-годишнината од мартовскиот погром во Косово, станува јасно дека врската помеѓу двете злосторства е јасна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести