четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Николиќ: Србија никогаш повеќе нема да војува

tomislav nikolic

Поврзани вести

Србија веќе никогаш нема да војува, ниту ќе дозволи да биде вовлечена во било каков конфликт, изјавил српскиот претседател, Томислав Николиќ во разговор со Австриецот Карл вон Кабсбург, внук на полесниот цар на Австроунгарската монархија и поранешен пратеник на Европскиот парламент.

Николиќ изјавил дека сака Србија што е можно поскоро да стане полноправна членка на Европската унија и да ја развива натамошната соработка со сите пријателски земји.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести