сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Николиќ: Време е Вучиќ да биде премиер на Србија

aleksandar-vucic-1356896622-247457

Поврзани вести

Српскиот претседател Томислав Николиќ изјавил дека е време лидерот на Српската напредна партија, Александар Вучиќ да биде премиер на Србија, пренесува денеска весникот „Вечерње новости“.

Според зборовите на Николиќ на последната средба со премиерот Ивица Дачиќ и вицепремиерот Александар Вучиќ, сите не ја поддржале идејата за предвремени избори, но кога се разделиле сите биле согласни дека тие и се потребни на земјата.

„Кога се разделивме никој не беше против изборите“, изјавил Николиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести