среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Николиќ: Започнување на преговори со ЕУ е позитивен сигнал за странските инвеститори

tomislav nikolic

Поврзани вести

Србија оваа недела започна преговори со Европската унија и тоа треба да биде јасен сигнал за странските инвеститори дека нашата земја стана уредна, правна држава во која е можно да се развива бизнис сигурно и профитабилно, изјавил претседателот Томислав Николиќ , пишува денеска српскиот весник „Политика“.

На средба со амбасадорот на САД во Белград, Мајкл Кирби, Николиќ изјавил дека во досегашниот период Србија вложила многу напор за да се доближи до стандардите на ЕУ и поради оваа причина заслужила да започне преговори со Унијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести