Магазин

Николина Пишек бремена, чека девојче

Николина Пишек бремена, чека девојче

Хрватската водителка Николина Пишек (38) ќе се породи за три месеци во Белград во една клиника каде веќе за неа е резервиран апартман, а нејзиниот сопруг Видое Ристовиќ ќе присуствува на породувањето.

Како што пренесуваат српските медиуми Николина поминала голема голгота додека останала бремена. Убавата водителка забременила со вештачко оплодување, што не е реткост, но во нејизниот случај и претходела комплицирана операција.

Поради цисти на јајниците кои и создавале тешки здравствени проблеми, водителката била оперирана во Белград. По неколкудневно закрепнување таа била пуштена од болница. Николина и Видое врската ја започнаа пред две години.

Ова е втор брак на познатата водителка, а на нејзиниот сопруг прв.

– Вистина е дека имав операција но на моите приватни работи не би сакала да им придавам значење во јавноста – изјавиал во една прилика водителката.

Николина од првиот брак ја има 16-годишната ќерка Хана, а Видое ја има ќерката Матеа (4).

Пишек е бремена со девојче.