петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Николоски набљудувач на изборите во Бугарија

aleksandar-nikolovski

Последни вести

На предвремените парламентарни избори во Република Бугарија, закажани за 6 октомври, шефот на Делегација на Собранието на Република Македонија во Парламентарното собрание на Советот на Европа, пратеникот Александар Николоски ќе учествува како член на ад-хок Комитетот за набљудување на изборите.

Николоски беше член на ад-хок Комитетот за набљудување и на минатогодишните парламентарни избори.

Тој ќе ја предводи мониторинг мисијата за избирачките места кои се во регионот на главниот град на Бугарија, Софија.

Пратеникот Николоски беше дел и од ад-хок Комитетот за набљудување на избори и на минатогодишните претседателски избори во Азербеџан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести