петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Нина Бадриќ го откажа концертот во Скопје

„Ќе дадам се од себе во најскоро време да го одржам концертот“.

Nina-Badric

Поврзани вести

Нина Бадриќ го откажа концертот кој беше закажан за 8-ми април во Универзалната сала во Скопје.

Причината за откажување на концерот е непочитување на договорните обврски од страна на организаторот. Таа во своето обраќање до фановите потенцираше дека е присилена да го откаже своето доаѓање и дека ќе даде се од себе во најскоро време да се случи долго очекуваниот концерт.

“Неизмерно се радував на толку посакуваниот концерт во Скопје, но поради непрофесионалната организација навистина сме присилени да го откажеме нашето доаѓање. Сепак, ќе дадеме се од себе во најскоро време да се случи овoj долго очекуван концерт на заедничка радост. Ве сакам, Нина”.

Менаџерскиот тим на Нина Бадриќ упати извинување до фановите, а парите на сите купени влезници ќе бидат вратени на продажните места.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести