Спорт

Нинчевиќ потпиша за Бешикташ

Нинчевиќ потпиша за Бешикташ

Хрватскиот интернационалец Иван Нинчевиќ, доскорошен ракометар на веќе распаднатиот тим Динамо Минск ќе биде ново засилување на турскиот тим Бешикташ.

По настапите за Динамо Минск и Фуксе Берлин, левото крило Нинчевиќ се реши за преселба во турско првенство и тимот на Бешикташ кој сепак ќе се пријави за настап во квалификациите за Лигата на шампионите, но мали се шансите за пласман во групите.