петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Нинчевиќ потпиша за Бешикташ

Untitled

Последни вести

Хрватскиот интернационалец Иван Нинчевиќ, доскорошен ракометар на веќе распаднатиот тим Динамо Минск ќе биде ново засилување на турскиот тим Бешикташ.

По настапите за Динамо Минск и Фуксе Берлин, левото крило Нинчевиќ се реши за преселба во турско првенство и тимот на Бешикташ кој сепак ќе се пријави за настап во квалификациите за Лигата на шампионите, но мали се шансите за пласман во групите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести