четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Нирнберг следен во списокот на Баерн (М)

nirnberg sleden vo spisokot

Поврзани вести

Само еден погодок и тоа во гостинската мрежа, беше постигнат на премиерниот натпревар од 20. коло во германската Бундес лига, дуелот помеѓу претендентите за едно од четирите места кои водата во Лигата на шампиони, Борусија од Менхенгладбах и Баер од Леверкузен.

Погодокот вреден три бода, постигнат во 62 минута, беше дело на корејскиот интернационалец,  Хеунг-Мин Сон.

Актуелниот шампион и лидер на првенствената табела, тимот на Баерн (М) денеска не би требало да има некои посериозни проблеми во првенствената пресметка против домашната екипа на Нирнберг.

Обврска да забележат позитивен резултат, но на гостувањето во Бремен имаат фудбалерите на Борусија од Дортмунд кои само со планираните три бода ќе останат во игра за втората позиција на табелата.

Денеска на програмата: Ајнтрахт – Брауншвајг, Фрајбург – Хофенхајм, Нирнберг – Баерн (М), Волфсбург – Мајнц, Вердер – Борусија Д., Хамбургер – Херта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести