вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нишикори го исчисти Федерер од Мајами

rodzer-federer

Поврзани вести

Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори го елиминира Швајцарецот Роже Федерер во четвртфиналето на мастерс  турнирот во Мајами. Нишикори славеше со 3:6,7:5,6:4 по два часа и 10 минути игра и во полуфиналето ќе се сретне со Новак Ѓоковиќ кој претходно го совлада Енди Мареј.

Ѓоковиќ и Нишикори досега имаат меѓусебен скор 1:1. Новак победи на Ролан Гарос во 2010 година во три сета, но во полуфиналето во Базел следната година поведе го загуби мечот со јапонскиот тенисер.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести