вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Нишикори и Мареј ќе го отворат Мастерсот во Лондон

Мастерс-турнирот во Лондон ќе биде неверојатно интересен, со оглед на тенисерите кои изборија учество на истиот.

3Gduepif0T1UGY8H4xMDoxOjBzMTt2bJ

Поврзани вести

Осум тенисери, поделени во две групи ќе се борат за една од најпосакуваните титули во светот на тенисот.

Турнирот ќе започне на 9-ти ноември, а ќе го отворат тенисерите во групата “Б”. Кеи Нишикори и Енди Мареј својот дуел ќе го започнат во 14:00 часот, додека истиот ден, во 20:00 часот ќе се сретнат Роже Федерер и Милош Раониќ.

Наредниот ден во “А” групата ќе играат Станислас Вавринка и Томаш Бердих, со почеток од 14.00 часот, додека најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ќе игра против Марин Чилиќ од 20.00 часот.

Новак Ѓоковиќ е актуелен бранител на титулата на Мастерс турнирот во Лондон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести