сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ниту гениј не може да го сопре Мерцедес

Доколку не се подобриме за трките на европско тло , тогаш за нас сезоната ќе биде исцрпувачка”, призна Хелмут Марко.

marko

Последни вести

Според сивата еминенција на Ред Бул, д-р Хелмут Марко ниту гениј не може да ја сопре доминацијата на Мерцедес, сезонава во Формула 1.

„Ниту гениј не може да ја запре доминацијата на Мерцедес. Кај нас работат најдобрите дизајнери, но ние немавме никакви шанси да победиме на првите три трки сезонава. Болидите треба да имаат моќен мотор, а не само аеродинамика која зависи од нас и секогш била на ниво нанашите болиде. Се надевам дека од Рено ќе ја завршат работата и ќе помогнат да бидеме поконкурентни на трките во Европа . Доколку не се подобриме за трките на европско тло , тогаш за нас сезоната ќе биде исцрпувачка”, призна Марко.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести