сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Низ Македонија сонце, во Скопје магла и студено

И денеска главниот град ќе биде под густа магла

magla i sonce

Поврзани вести

Низ Македонија денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност, велат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Претпладне по одделни котлини ќе има магла. Во Скопје магливо и студено преку целиот ден со максимална температура од нула степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести