сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Њујорк мирен, пакетот е празен

Тајмс сквер во Њујорк денеска беше привремено зтаворен поради сомнителен пакет, за кој подоцна се утврди дека е празен.

99513544

Поврзани вести

Повеќе од еден час беше блокиран градот меѓу Седмата и Осмата авенија, додека истражителите ја утврдуваа содржината на сомнителниот пакет, оставен пред Мекдоналдс.

После проверката, утврдено е дека пакетот е празен.

Неодамна во Њујорк имаше експлозија, во која беа повредени 29 лица.

Најчитани вести