понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Њујорк загуби по две продолженија од Орландо

Arron Afflalo, Tyson Chandler, Raymond Felton.

Поврзани вести

Тимот на Орландо Меџик по две продолженија славеше над Њујорк со 129:121 по две продолженија во НБА лига, иако Кармело Ентони постигна 44 поени за Никси.

Најефикасен во победата на Орландо во дербито на Истокот беше Арон Афлало со 32 поени, но Виктор Оладипо беше на чекор од трипл-дабл, запишувајќи 30 поени, 9 скока и 14 асистенции.

Резултати: Орландо – Њујорк 129:121 (две пр.), Филаделфија – Далас 112:124, Торонто – Кливленд 98:91, Шарлот – Њу Орлеанс 98:91, Детроит – Атланта 115:107, Мемфис – ЛА Клиперс 102:96, Чикаго – Денвер 117:89. ЛА Лејкерс – Бостон 101:92, Портланд – Јута 102:94, Феникс – Сан Антонио 108:85

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести