среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ноа олеснет со 15.000 долари заради псуење на судиите

zoakim-noa-1391603647-440407

Поврзани вести

Кошаркатор на Чикаго, Јоаким Ноа, е казнет со 15.000 долари заради навреда на судијата за време на натпреварот со Сакраменто.

Ноа во третата четвртина полуде кога му беше досудена втората техничка грешка. Кошаркарот ја загуби контролата и поединечно ги опцу тројцата судии, пред да биде исфрлен од паркетот. На овој натпревар Чикаго беше поразен со 90:70, а Ноа по натпреварот се извини заради своето однесување.

“Се извинувам, не требаше така да реагирам. Сакам да му се извинам на секој од тројцата судии. Тие само си ја вршеа својата работа . Се надевам дека ќе го прифтат моето извинување , изјави Ноа.
Французинот не ја криеше нити радоста по изрекување на казната на дисциплинската комисија.
“Мислам дека казната е коректна , бидејќи можев да заработам и суспензија. Погрешив и затоа морам да се контролирам во иднина“, додаде Ноа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести