среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ночерино и Бориело нови чекани во Лондон

nocerino i borielo

Поврзани вести

Повремениот репрезентативец на Италија и сега веќе поранешен фудбалер на италијанскиот калчо гигант Милан, Антонио Ночерино во текот на утрешниот ден и официјално ќе биде претставен како најнова аквизиција на лондонскиот премиерлигш Вест Хем.

Освен потписот на 28-годишниот играч за врска, челниците на Вест Хем до крајот на денешниот ден ќе го осигураат и тој на резервниот напаѓач на Рома, Марко Бориело.

Италијанските медиуми потврдија дека Ночерино успешно ги минал задолжителните лекарски прегледи, додека Бориело е веќе на пат за Лондон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести