петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ноер се откажал после вториот погодок на Рамос

noer se otkazal

Поврзани вести

Првиот голман на баварскиот гигант, Мануел Ноер откри дека шансите за пласман во финалниот натпревар од Лигата на шампионите исчезнале во истиот момент кога Серхио Рамос го постигна и вториот погодок на реванш полуфиналниот натпревар во Минхен.

„Првите два прекини бевме на висина на задачата, но немам објаснување што се случи потоа. Рамос два пати ни даде гол, Реал поведе со 0-2 и беше јасно дека сите шанси за финалето се загубени“, изјави репрезентативецот на Германија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести