среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Ноер си спие како бебе

NOER SI SPIE BEBE

Поврзани вести

Точно дека со погодокот на Матса Хумелс, Германија обезбеди пласман во полуфиналната рунда, но можеби најзаслужен за минималниот триумф во дуелот против селекцијата на Франција е репрезентативниот голман на “панцирите”, Мануел Ноер кој со неколку прекрасни интервенции спречи сигурно израмнување во самиот финиш од натпреварот.

“Успеав да ја сочувам мрежата. Тоа значи дека сум задоволен и дека ќе спијам вечерва мирно, како бебе. А потоа ќе следи вистинскиот спектакл. Остануваат уште две скалила до целта. Во полуфиналето сме, но бидете уверени дека сакаме да одиме до крај, да играме во големото финале и да го освоиме трофејот. Последни моменти се и тогаш верувајте дека ќе сторите се за да ја остварите целта. Реагирав инстиктивно, чисто голмански, секоја топка што доаѓа кон мене сакам да ја одбранам“, изјави голманот на Баерн (М).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести