среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: За првиот роденден на синот Ноле направи играчка

За првиот роденден на синот стефан Новак Ѓоковиќ направи играчка од балон.

nole-pravi-igracka

Поврзани вести

За првиот роденден на синот стефан Новак Ѓоковиќ направи играчка од балон.

Ноле од балон направи куче, а на Фејсбук објави и видео снимка на која се гледа како малиот Стефан реагирал на таа играчка.

Posted by Novak Djokovic on Tuesday, October 20, 2015

Во подготовките за роденденот на Стефан тато мора да биде и магионичар : ) Знам дека не е најсовршено куче од балон, но важно е дека се потрудив зарем не? Ова досега беше неверојатна година. Толку поминати меридијани, но на крајот моето омилено место е топлиот дом покрај Јелена, нашето прекрасно момче и нашите миленичиња : ), напиша Новак под снимката.

Најчитани вести