среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нордиецот Дамјаноски 78-ми во Сочи

Darko 1

Поврзани вести

Со време од четири часа осум минути и 56 секунди, што беше доволно за 78-то место во дисциплината спринт-нордиско трчање, нашиот најдобар нордиец, Дарко Дамјаноски го започна својот настап на Зимските Олимписки игри во Сочи.

 „Задоволен сум од резултат иако можев и повеќе, но тешките услови, мекиот снег на патеката и последното стартно место ме оневозможија да постигнам и подобар резултат. Се осеќам одлично и верувам дека на следната трка ќе постигнам многу подобар резултат“, рече Дајмановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести