четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Нормализиран сообраќајот кон Грција

Сообраќајот кон Грција е нормализиран и за влез и за излез од земјава.

premin-grcija-640x294

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на ден 23.05.2016  година, нормализиран е сообраќајот на патнички и товарни моторни возила и протокот на патници при влез и излез од Република Грција  на сите гранични премини, кој беше во прекин од 20.05.2016 година поради штрајк на грчките цариници.

Најчитани вести