среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје – Тетово

Сообраќајот на автопатот Скопје - Тетово кај наплатната рампа Желино е нормализиран во двата правца, соопшти попладнево Автомото сојузот на Македонија.

југохром

Поврзани вести

На овој патен правец сообраќајот беше во прекин поради протестот на околу 300 вработени од компанијата „Југохром“.

Најчитани вести