Македонија

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат во близина на Страцин

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат во близина на Страцин

Сообраќајот на магистралниот пат А2 во близина на село Страцин  e нормализиран.

АМСМ соопшти дека на сите државни патишта во Македонија сообраќајот се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Се препорачува внимателно возење и почитување на сообраќајната сигнализација, а поради високите температури да се патува во раните утрински и вечерни часови со правење почести одмори и конзумирање повеќе течности.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На  граничните  премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.