четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Нормализиран сообраќајот на „Меџитлија“

Превозниците од Гевгелија преку блокадите го изразуваат својот протест што не се вклучени во превозот на мигрантите од ПТЦ Гевгелија до Табановце.

Нормализиран сообраќајот на „Меџитлија“

Нормализиран сообраќајот на „Меџитлија“

Поврзани вести

Нормализиран сообраќајот на граничниот премин „Меџитлија“, кој денеска од 12 часот беше блокиран поради штрајкот на македонските таксисти и автобуски превозници, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Превозниците од Гевгелија преку блокадите го изразуваат својот протест што не се вклучени во превозот на мигрантите од ПТЦ Гевгелија до Табановце.

Градоначалникот на Гевгелија, Иван Франгов, синоќа остварил средба со претседателите на здруженијата на такси и автобуските превозници од кои кои побарал во интерес на граѓаните да се откажат барем од блокирањето на градот, по што веднаш беше деблокиран преминот „Богородица“

Најчитани вести