сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Демир Капија – Неготино

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Демир Капија – Неготино, кој беше во прекин од изутрина поради сообраќајна несреќа, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Tabanovce_avtopat_0_0

Поврзани вести

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Демир Капија – Неготино, кој беше во прекин од изутрина поради сообраќајна несреќа, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Во тек на прекинот сообраќајот беше пренасочен по регионалниот пат Р-103, Демир Капија-Неготино.

Најчитани вести