петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 66

Нормализиран сообраќајот на патот Битола – Ресен

Од 12 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Битола - Ресен кај битолската населба Баир кој беше блокиран од локалното населени со камења, автомобилски гуми и палење оган на коловозот, информира АМСМ.

патот

Поврзани вести

Сообраќајот се пренасочуваше по улиците низ градот Битола.

Најчитани вести