понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово – Велес

odron-na-pat

Последни вести

Од 21:45 часот нормализиран е сообраќајот на патниот правец Катланово-Велес.

Поради внимателност, во должина од 500 метри сообраќајот се одвива по една коловозна лента за што е поставена и дополнителна сообраќајна и светлосна сигнализација.

За потсетување, овој патен правец денес беше комплетно блокиран поради поголем одрон кој ги зафати двете коловозни ленти.

Екипите на ЈП Македонија пат работеа на расчистување на одронот.

Најчитани вести