петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Нов албум на Витни Хјустон во ноември

121682790

Поврзани вести

Нов албум во живо и ДВД на Витни Хјустон ќе излезе на пазарот на 10 ноември оваа година, цели три години од трагичната смрт на американската пејачка, најави нејзиниот продуцент Клајв Дејвис.

– Несомнено таа беше еден од најдобрите вокали во светот, беше единствена, изјави продуценто за станицата Ен-Би-Си, откривајки го датумот на објавувањето на албумот насловен како „Витни Хјустон Живо“.

Имено, станува збор за нејзините најдобри изведби. Таа почина во 48 година од животот во февруари 2012 година. Во очи доделувањето на Греми наградите, кои се најважната награда во музичката индустрија.

Таа беше пронјдена мртва во када во хотел во Лос Анџелес.

По самата обдукција донесен е заклучок дека таа случајно се удавила, од како земала кокаин, иако боледувала од срце.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести