сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Нов биланс од нападите во Истанбул – 44 загинати од кои 36 полицајци

Бројот на загинати во двата бомбашки напада во Истанбул се зголеми на 44, од кои 36 се поицајци, изјави денеска турскиот министер за здравство Реџеп Акдаг.

биланс

Поврзани вести

Mилитантната група Јастреби на слободата на Курдистан, презеде одговорност за експлозиите пред стадионот на фудбалскиот клуб Бешикташ.

Турските власти по нападите од саботата уапсија повеќе од 100 членови на прокурдската партија Народна демократска партија.

Најчитани вести