понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нов центар за плодност отворен во Скопје

invitro1_g222

Поврзани вести

Нов центар за плодност специјализиран за ин витро оплодување и генетика е отворен во земјава.

Во центарот „Њуборн“ со турско – македонско партнерство, покрај лекари од Турција и Албанија ќе има и домашни специјалисти по гинекологија и акушерство. Турскиот менаџмент најави можна соработка со македонскиот Фонд за здравство за поевтини и подостапни гинеколошки услуги.

Очекуваат пациенти од земјава и од странство,  а веќе на 16 септември ја започнуваат првата операција. Инвестицијата чини 1 милион евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести