среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Нов циклон се движи кон Македонија – носи големо невреме

ciklon500

Последни вести

Македонија од петок ќе биде под влијание на нов циклон – ни доаѓа нов влажен бран од Медитеранот.

Од УХМР велат дек од петок не очекуваат обилни врнежи од дожд, кои ќе бидат поинтензивни во западните и југозападните делови на земјава. Оттаму додаваат дека ќе дува засилен јужен ветер и дека на повисоките места ќе има и врнежи од снег.

Утринските температури ќе се движат од -2°C до 5°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 2°C односно до 11°C.

Најчитани вести