недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Нов кикс на Шкендија

skendija

Поврзани вести

Нов кикс на своето конто запишаа фудбалерите на Шкендија кои иако најавија сигурен триумф во неделниот натпревар од 22. коло во македонската Прва фудбалска лига, на крајот мораа да се задоволат со само еден освоен бод во дуелот против секогаш незгодниот тим на Ренова.

Големи три бода на незгодното гостување во Гостивар освоија фудбалерите на Хоризонт од Турново.

Резултати: Шкендија – Ренова 0:0, Гостивар – Хоризонт Т. 0:1, Напредок – Еуромилк 1:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести