вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Нов момент: Пасошите на патниците од исчезнатиот авион не биле проверени

maleziski avion

Поврзани вести

Нов момент во потрагата по мистериозно исчезнатиот авион во кој загинаа 239 патници.

Меѓународната полициска агенција Интерпол денеска соопшти дека малезиското миграционо одделение не ги проверило пасошите на патниците кои исчезнаа авионот од кој веќе со недели нема ни трага.

Според податоцитена Интерпол, малезиското имиграционо одделение не ги проверило пасошите на патниците во базата на Интерпол. Како резултат на тоа, два патника со украдени италијански и австриски пасоши можеле да се качат во авионот.

За потсетување, авионот исчезна на 8 март.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести