недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Нов напад: Пукотници во болница во Берлин

Се уште нема официјални информации за повредени или убиени лица

bolnica-germanija

Последни вести

Германскиот весник „Билд“ пишува дека во болница во Берлин одекнуваат пукотници.

Според весникот и информациите со кои истиот располага убиен е еден доктор. Полицијата е на местото на настанот.

Наскоро поопширно.

Најчитани вести