понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Нов напад во Франција: Пукано врз полицајци во Марсеј

FRANCE-GOVERNMENT-POLICE-CRIME-TRIBUTE

Последни вести

Маскирани вооружени напаѓачи денеска со автоматско оружје отворија оган врз полицајци во францускиот град Марсе, пренесува МИА.

Попладне во тој град се очекува да допатува премиерот на државата Мануел Валс.

Во северното предградие каде беше инцидентот испратени се единици на интервентната полиција. Пукано е во квартот Кастелан, дел од градот каде често се извршувани полициски акции за спречување шверц на дрога. Француски медиуми јавуваат дека е пукано и врз началникот на полицијата во градот  Пјер Мари Бурникел.

Најчитани вести