четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нов обид за киднапирање дете во Белград

decA

Последни вести

Три девојки минатата недела се обиделе да киднапираат дете од градинка во Белград, притоа лажејќи дека имаат дозвола од мајката на детето да го земат.

– Три девојки влегле во градинката и го барале моето дете. Рекле дека се роднини од Германија и дека имаат моја дозвола да го одведат, вели за Блиц.рс мајката Светлана.

Овој инцидент се случил во четвртокот околу 17:30 часот во градинката во населбата Медаковиќ 2.

Најчитани вести