недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Нов објект на Центарот за обука на пилоти

Нов објкет за обука на пилоти

helikopter

Поврзани вести

Во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец денеска ќе биде отворен новиот објект на Центарот за обука на пилоти.

На отворањето, покрај премиерот Никола Груевски, ќе присуствуваат министерот за одбрана Талат Џафери, неговиот заменик Емил Димитриев, началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески, државниот секретар Сашо Стефаноски, како и други високи претставници на МО и АРМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести